Produkt dnia
Producenci
Kosmetyki antyalergiczne

Odmładzające kosmetyki antyalergiczne nie testowane na zwierzętach

Stawiając na ekologiczne produkty do pielęgnacji twarzy, większość osób zwraca uwagę na ich skład i posiadane certyfikaty. To właśnie one często są decydującym czynnikiem, który skłania świadomych klientów do zakupu produktu. Natura oferuje naprawdę wszystko co niezbędne dla dobrego samopoczucia i wyglądu skóry. Dlatego naturalne, ekologiczne produkty składają się w 100% z prawdziwych, nieprzetworzonych składników, jeśli to możliwe, z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego. Osoby ceniące naturalne produkty, wybierają najczęściej kosmetyki nie testowane na zwierzętach. Aby mieć pewność, że dany produkt nie spowodował krzywdy żadnego żywego stworzenia – warto zwrócić uwagę na to, czy posiada stosowny certyfikat. Takim odznaczeniem jest logo z podpisem cruelty free. Kosmetyk w ten sposób opatrzony, nie był poddawany testom na zwierzętach, tak samo jak żadna z pojedynczych substancji zawartych w jego składzie.

 

Certyfikaty

Od tysiącleci istnieje wiedza na temat wyjątkowej tolerancji skóry na substancje pochodzenia roślinnego. Ta filozofia, połączona z nowoczesnymi formułami, łagodnymi dla środowiska procesami produkcyjnymi i niezawodnym zarządzaniem jakością, sprzyja tworzeniu najlepszych naturalnych produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Wszystkie ekologiczne produkty kosmetyczne są zazwyczaj certyfikowane zgodnie z surowymi wytycznymi Ecocert, dotyczącymi kosmetyków ekologicznych i organicznych.

Aby uzyskać najlepszą możliwą przejrzystość jakości, można znaleźć szczegółowe informacje o składnikach na każdym opakowaniu kosmetyku. Inne ważne certyfikaty, które potwierdzają jakość, skuteczność i bezpieczeństwo działania ekologicznych kosmetyków to:

  • Certyfikat BDIH,
  • COSMEBI,
  • Soil Association,
  • ICEA,
  • COSMOS Natural,
  • COSMOS Organic

 

To tylko, niektóre z najbardziej znanych i cenionych certyfikatów. Droga do jego otrzymania jest bardzo długa. Dana marka kosmetyczna musi włożyć sporo trudu i dowieść prawdziwej naturalności i jakości swoich produktów. Badane jest ich bezpieczeństwo, efektywność, skład i pochodzenie. Proces certyfikacji jest niezwykle czasochłonny i kosztowny – tylko najlepsze ekologiczne marki mogą pozwolić sobie na opatrzenie własnych wyrobów, którymś z wyżej wymienionych certyfikatów. Niemniej jednak, mimo istotności i pewnego rodzaju pewności zakupu certyfikowanych kosmetyków, warto zawsze badać skład. Część mniejszych firm, również oferuje wspaniałe, w 100% naturalne kosmetyki wegańskie i ekologiczne, ale nie może pozwolić sobie na przeprowadzenie procesu certyfikowania. Dlatego też, przy wyborze produktów dla siebie, warto wykazać się zrozumieniem i nie kierować się wyłącznie otrzymanymi certyfikatami.

 

Naturalne kosmetyki antyalergiczne

Kosmetyki naturalne, z uwagi na swój prosty i wolny od chemii skład, mają wyjątkowo niskie predyspozycje do wywoływania alergii. Dzięki temu, kosmetyki naturalne mogą być stosowane nawet na delikatnej i wyjątkowo wrażliwej skórze dzieci i przez osoby ze skłonnościami do alergii. Oferta kosmetyków antyalergicznych obejmuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, produkty do pielęgnacji włosów, produkty do pielęgnacji niemowląt i dzieci, a także do pielęgnacji jamy ustnej i zębów.

Z szerokiej gamy kosmetyków ekologicznych, można również wyróżnić niezwykle skuteczne produkty przeciwzmarszczkowe. Kosmetyki odmładzające nie muszą wcale być agresywne i posiadać w swoim składzie dość inwazyjne składniki. Naturalna, ekologiczna terapia przeciwzmarszczkowa, jest równie silna, a przynosi daleko idące profity – nie podrażnia skóry i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Ciągły wzrost popytu na eko pielęgnację pokazuje wielu producentom naturalnych kosmetyków, że są na dobrej drodze. Naturalne rozwiązania są najlepsze!

 

Oferujemy odmładzające kosmetyki antyalergiczne nie testowane na zwierzętach. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą w zakresie:

naturalne kosmetyki do twarzy

ekologiczne kosmetyki do włosów

naturalne kosmetyki do ciała

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl