Produkt dnia
Producenci
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Ekologiczna żywność

W dzisiejszym świecie przepełnionym genetycznie modyfikowanymi produktami, ludzie niejednokrotnie poszukują zdrowej i naturalnej alternatywy. Coraz częściej przy wyborze żywności Klienci zwracają uwagę na jej skład i obecność chemicznych dodatków, sztucznych barwników i innych niezdrowych suplementów. Odpowiedzią dla wszystkich ceniących sobie wysoką jakość i naturalne pochodzenie produktów jest zatem ekologiczna żywność, której wartość potwierdzają liczne certyfikaty.

 

Świadomy wybór

Znając pochodzenie produktów i ich skład możemy w prosty sposób poznać, jaki asortyment spełnia nasze oczekiwania. Ekologiczna żywność nie zawiera polepszaczy, konserwantów, ani wzmacniaczy smaku, w żadnym wypadku nie jest też genetycznie modyfikowana. Do najważniejszych jej cech należy:

  • pełna naturalność;
  • wiadome i sprawdzone źródła pochodzenia;
  • niski stopień przetworzenia;
  • brak sztucznych dodatków i zanieczyszczeń chemicznych;
  • wolna od GMO;
  • pełnia smaku i wartości odżywczych przyswajanych przez organizm;
  • walory prozdrowotne.

 

Potwierdzona jakość

Ekologiczna żywność to nie tylko nazwa. To przede wszystkim skrupulatne zachowanie zasad i przepisów prawnych w całym procesie produkcji, co gwarantuje faktycznie wysoką jakość potwierdzoną uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. Nieodzowne elementy, które muszą być zachowane, aby móc mówić o ekologicznej żywności to:

 • odpowiednie miejsce pochodzenia – nasze produkty pochodzą wyłącznie z certyfikowanych, ekologicznych rolnictw; środowisko to jest niezwykle sprzyjające do upraw, a ich efekty są wysoce zadowalające, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i troski o przyszłe plony, bez stosowania syntetycznych nawozów, pestycydów czy innych antybiotyków;
 • stosowanie metod ekologicznych na każdym etapie produkcji, ale również przechowywania i zbytu – odbywa się to w zgodzie z naturą i z uwzględnieniem wszelkich zasad ochrony środowiska; nakłady energetyczne wykorzystywane do produkcji są niewielkie, a jednocześnie brak jest generowania zanieczyszczeń do wód czy gleby.

 

Ekologiczne znaczy zdrowe

Regularne spożywanie ekologicznej żywności przyczynia się w znacznym stopniu do poprawy naszego zdrowia. Dzieje się tak za sprawą wartościowego składu, większej ilości witamin, związków fenolowych i cennych antyoksydantów, przy jednoczesnym braku sztucznych, niezdrowych wypełniaczy i konserwantów. Ekologiczna żywność chroni nas zatem przed różnego rodzaju chorobami, pomaga zachować dobrą kondycję i samopoczucie oraz wzmacnia odporność. Wybierając produkty ekologiczne mają Państwo gwarancję najwyższej jakości oraz wspaniałego smaku i aromatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl